KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 10695054
*
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 19:46:57
1
200 kr
7/11 16:22:21
2
250 kr
14/11 18:12:34
3
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:13
*
Väggskulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 19:46:57 | 1 | 200 kr |
| 7/11 16:22:21 | 2 | 250 kr |
| 14/11 18:12:34 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:13



