KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 10695054
*
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 19:46:57
1
200 kr
7/11 16:22:21
2
250 kr
14/11 18:12:34
3
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:05
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19
*
Väggskulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 19:46:57 | 1 | 200 kr |
7/11 16:22:21 | 2 | 250 kr |
14/11 18:12:34 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:05 -
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:19